Bezpieczne wakacje dla uczniów – policja przypomina o zasadach ruchu drogowego i ochronie podczas jazdy
Policja przypomina uczniom zasady poruszania się po drogach i dbania o bezpieczeństwo na wakacjach, także podczas jazdy rowerem i hulajnogą.
W piątek uczniowie zakończą zajęcia i rozpoczną wakacje. W związku z nadchodzącym letnim wypoczynkiem policjanci prowadzą spotkania z dziećmi i młodzieżą, przypominając o bezpiecznym poruszaniu się po drogach oraz odpowiedzialnym korzystaniu z rowerów i hulajnóg elektrycznych.
Koniec roku szkolnego to czas podsumowań, ale także intensywnych działań profilaktycznych prowadzonych przez policjantów. Funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odwiedzają szkoły i placówki oświatowe, gdzie rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wakacji.
Podczas spotkań szczególną uwagę poświęcają zasadom bezpiecznego korzystania z rowerów i hulajnóg elektrycznych. Przypominają o obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zachowaniu ostrożności oraz stosowaniu elementów ochronnych, w tym kasków, które mogą znacząco ograniczyć skutki ewentualnych upadków i zdarzeń drogowych.
Policjanci zachęcają również do odpowiedzialnego zachowania podczas letniego wypoczynku oraz zwracają uwagę na konieczność dbania o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.
Źródło: policja.gov.pl