Rozbój podczas dostawy kebabów w Ełku - zatrzymano dwóch mężczyzn
Dostawca kebabów został zaatakowany gazem pieprzowym, skradziono mu posiłek. Dwóch sprawców zostało zatrzymanych i usłyszało zarzuty rozboju.
Dostawca jedzenia, który na co dzień realizuje zamówienia, został zaatakowany podczas dostarczania jednego z posiłków w centrum Ełku. Dwóch nieznanych mężczyzn zaatakowało go, a następnie jeden z nich rozpylił gaz pieprzowy w kierunku pokrzywdzonego.
Następnie sprawcy zabrali przewożone kebaby i oddalili się z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzony przekazał policji rysopisy napastników, co umożliwiło szybkie działania w celu ustalenia ich tożsamości.
Intensywne działania policji doprowadziły do zatrzymania 21- i 30-letnich mieszkańców powiatu ełckiego. Obaj usłyszeli zarzuty rozboju. Sąd zastosował wobec 30-latka tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy, a 21-latkowi nałożono dozór policji. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Źródło: policja.gov.pl